Przejdź do stopki

Zdalna szkoła

    wyświetleń: 523

Treść

Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego

 

W związku z COVI-19 wprowadzono w szkołach naukę zdalna od 12 marca 2020 roku . Dzieci i rodzice od samego początku nauki zdalnej sygnalizowali problem związany z brakiem komputerów i laptopów. Placówki oświatowe działające na terenie gminy Jodłownik poinformowały organ prowadzący o zaistniałej sytuacji .  W dniu 31 marca gmina Jodłownik podpisała umowę na zakup i dostawę sprzętu w postaci 27 szt Notebooków HP 250G7 i3-7020U/15,6/4/SSD256/W10 wraz z zestawem słuchawka z mikrofonem o parametrach technicznych:  Procesor Intel Core i3-7020U, pamięć RAM 4GB, wbudowana karta graficzna Intel HD Graphics i kamera ( ramka ekranu) dysk twardy 240 GB, przekątna ekranu 15,6”, klawiatura QWERTY, łączność Port 1Gbit LAN, wbudowane WiFi 802.11.a/b/g/n/ac, gwarancja 24 m-ce, zestaw obu uszny, nauszny, przewodowy z połączenie USB, przycisk wyciszenia fizyczny umieszczony na przewodzie lub na mikrofonie, mikrofon na pałąku, spełniającego parametry projektu granowego Zdalna szkoła.

W dniu 1.04.2020 roku gmina Jodłownik złożyła wniosek na dofinasowanie w ramach programu grantowego- Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego na kwotę 69.999,93 zł, na zakup 27 laptopów wraz z zestawem nausznym i mikrofonem.  Umowa na dofinasowanie została podpisana w dniu 10.04.2020r.Wysokość dofinasowania w ramach projektu 100%.

 Dostawa sprzętu do gminy nastąpiła w dniu 02.04.2020r , a w dniu 14.04.2020r. 27 szt laptopów wraz z zestawem nausznym i mikrofonem został przekazany do 6 szkołom podstawowych działającym na terenie gminy Jodłownik tj. 4 szt– Szkoła Podstawowa w Wilkowisku, 6 szt.- Szkoła Podstawowa  w Sadku, 4 szt. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jodłowniku, 6 szt. Szkoła podstawowa w Krasnem –Lasocicach, 3 szt. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szczyrzycu, 4 szt. Szkoła Podstawowa w Szyku. Sprzęt  ten został natychmiastowo wypożyczony najbardziej potrzebującym uczniom i nauczycielom  do przeprowadzenia zajęć zdalnych zgodnie z procedurami przyjętymi w poszczególnych szkołach.

 

ZDALNA SZKOŁA +

 Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła +– wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego

 

W związku z COVI-19 wprowadzono w szkołach naukę zdalna od 12 marca 2020 roku . Dzieci i rodzice od samego początku nauki zdalnej sygnalizowali problem związany z brakiem komputerów i laptopów. Placówki oświatowe działające na terenie gminy Jodłownik poinformowały organ prowadzący o zaistniałej sytuacji .  W dniu 31 marca gmina Jodłownik podpisała umowę na zakup i dostawę sprzętu w postaci 27 szt Notebooków HP w ramach grantu Zdalna Szkoła. Po mimo to ilość zakupionego sprzętu nie wystarczyła na zaspokojenie potrzeb dzieci i nauczycieli, którzy w tym okresie musieli zmierzyć się z realizacją zajęć zdalnie zwłaszcza w rodzinach wielodzietnych.

W związku z tym Samorząd Gminy Jodłownik złożyła w maju wniosek na dofinasowanie w ramach programu grantowego- Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła + – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego na kwotę 114.999,56 zł, na zakup 41 laptopów wraz z zestawem nausznym i mikrofonem.  Umowa na dofinasowanie została podpisana w dniu 01.06.2020r.Wysokość dofinasowania w ramach projektu 100%.

 Dostawa sprzętu do gminy nastąpiła w dniu 09.06.2020r , a w dniu 10..2020r. 41 szt laptopów wraz z zestawem nausznym i mikrofonem został przekazany do 6 szkołom podstawowych działającym na terenie gminy Jodłownik tj. tj. 4 szt. – Szkoła Podstawowa w Wilkowisku, 10 szt.- Szkoła Podstawowa  w Sadku, 3 szt. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jodłowniku, 10 szt. Szkoła podstawowa w Krasnem –Lasocicach, 4 szt. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szczyrzycu, 5 szt. Szkoła Podstawowa w Szyku.  oraz 5 szt. zostało przekazane  Liceum Ogólnokształcącemu dla dorosłych w Szczyrzycu. Sprzęt  ten został natychmiastowo wypożyczony najbardziej potrzebującym uczniom i nauczycielom  do przeprowadzenia zajęć zdalnych zgodnie z procedurami przyjętymi w poszczególnych szkołach.