Przejdź do stopki

KONKURS „DREWNO JEST Z LASU”

    wyświetleń: 129

Treść

Gmina Jodłownik  otrzymała dofinasowanie ze środków Funduszu Leśnego w wysokości 100.000,00 zł w ramach konkursu „Drewno jest z lasu”

Przedmiotem umowy była Promocja Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe i jego gospodarczej funkcji lasu, polskiego modelu prowadzenia trwale zrównoważonej i wielofunkcyjnej  gospodarki leśnej, a także drewna jako naturalnego w pełni odnawialnego i ekologicznego surowca oraz promowania architektury drewnianej

Gmina Jodłownik w ramach zaplanowanych działań w okresie do 15.12.2022r wykonała rowerowy  plac zabaw typu PUMPTRAC . Tor rowerowy została zamontowany w miejscowości Szyk na dz.ew. 366/2, znajdująca się w centralnej części miejscowości Szyk w bezpośrednim sąsiedztwie budynku Ochotniczej Straży Pożarnej i szkoły podstawowej. PUMPTRACK w całości wykonany jest z modułowych elementów drewnianych o pow. ok 10 m x20m, co będzie niepowtarzalną wizytówką i elementem promocji Lasów Państwowych. Budowa pumptrack'a kompozytowego o konstrukcji drewnianej, składająca się z band 180 stopni oraz pompek rozpędowych. Pumptrack dzięki swojej niewielkiej budowie idealnie nadaje się na mały plac zabaw lub jako wyposażenie kompleksu sportowego. Z obiektu mogą korzystać rowerzyści, rolkarze, deskarze i użytkownicy hulajnóg.

Przy obiekcie została umieszczona tablica informacyjna informująca  o dofinasowaniu  zadania przez Fundusz Leśny dzięki czemu społeczeństwo lokalne zwiększy swoja świadomość na temat wielofunkcyjnej i zrównoważonej gospodarki leśnej na temat gospodarczej funkcji lasów.

Dzięki budowie tego obiektu mieszkańcy gminy Jodłownik zwiększą świadomość społeczną na temat misji Lasów Państwowych oraz roli jaką pełni PGL LP w zakresie wspierania inicjatyw społecznych ukierunkowanych na odpowiedzialne użytkowanie zasobów przyrody, ze szczególnym uwzględnieniem surowca drzewnego. Podjęte działania przez gminę i realizacja zadania pozwoli na promowanie wśród społeczeństwa dobrych nawyków i postaw w zakresie wykorzystania drewna, jako w pełni ekologicznego i odnawialnego surowca.

Obiekt jest ogólnodostępny , a korzystanie z niego jest bezpłatne.